Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Torres Fernando

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Torres Fernando
 
Osobnost: Torres Fernando
Datum vložení: 21.5.2011

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Fernando se narodil 20.března roku 1984 v Madridě pod jménem FERNANDO JOSÉ TORRES SANZ.

Má dva sourozence o 7 let staršího bratra,jménem IZRAEL a o 8 let starší sestru MARI PAZ.

Tento útočník začal hrát futsal do jeho 9 let(proto nosí číslo 9),kdy začal hrát za ATLÉTICO MADRID.Začínal zde jako golman (protože chtěl být jako jeho bratr),ale po dvou zápasech pochopil, ze v poli bude pro ATLÉTICO mnohem potřebnější. Prošel všemi mládežnickými kluby ATLÉTCA MADRID a v 15 letech podepsal s ATLÉTICEM první profesionální smlouvu.

V roce 2001 se stal mistrem Evropy do 16 let (byl vyhlášen i hráčem turnaje) a v roce 2002 mistrem Evropy do 19 let. Ve svých 19 letech se stal historicky nejmladším kapitánem ve svém klubu a získal tak obdiv celého Španělska. V té době se o něj začaly zajímat velké kluby jako Manchester United, AC Milán, Real Madrid nebo FC Liverpool a právě tam nakonec v roce 2007 přestoupil, čímž zklamal své fanoušky, kteří dokonce vyhrožovali zapálením stadionu, pokud nebude jeho přestup odvolán. Liverpool za něj zaplatil rekordně vysokou sumu - přes 1 miliardu Kč a tím se stal vůbec nejdražší posilou klubu všech dob. V současnosti se Fernandovi daří nejen v Liverpoolu, ale i ve španělské reprezentaci,s níž vyhrál poslední mistrovství Evropy a i světa.

Na svém těle má 5 tetování. Na vnitřní straně pravé paže má číslo 9, což je číslo dresu, který obléká za reprezentaci, v Liverpoolu a v minulosti i za Atlético Madrid. Na vnější straně má jméno jeho dcery ,,Nora". Na levé vnitřní straně má nápis "Fernando" v písmu Tengwar (písmo vytvořené pro film PÁN PRSTENU,který se stal jaho nejoblíbenějším filmem). Na vnější straně má jméno své manželky "Olalla". Poslední tetování má na pravé holeni, je to datum 7.7.2001 římskými číslicemi, o kterém se ale bohužel neví, co přesně znamená. Někteří lidé si myslí, že je to datum, kdy se poprvé setkal se svou manželkou Olallou Dominguez, kterou si 25.5.2009 vzal a se kterou má holčičku Noru, někteří si myslí, že je to datum, kdy zemřel jeho děda, ve kterém měl Fernando velikou oporu. Fernandova a Olallina dcera Nora se narodila necelý měsíc po jejich svatbě, 8.7.2009 ve španělské Galicii.

Fernando Torres má díky svému mladistvému vzhledu přezdívku "El Niño" (dítě) a je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů současnosti.Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info