Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Vaidišová Nicole

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Vaidišová Nicole
 
Osobnost: Vaidišová Nicole
Datum vložení: 21.5.2011
Referát vložil: hannyesma

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Nicole Vaidišová
Narodila se 23.dubna 1989 (21 let) v Norimberku. Žije v Praze. Měří 1, 85 m a váží 63 kg. Je to proslulá česká teniska. Tenisu se věnuje již od 6 let a trénuje ji její nevlastní otec. Nyní je nejvýše postavená tenistka na žebříčku ženské tenisové asociace WTA. Mluví česky, německy, anglicky a učí se francouzsky. Profesionálně hraje od roku 2003. Profesionální kariéru ukončila v březnu 2010. Nicole Vaidišová se provdala 17. července 2010 za tenistu Radka Štěpánka v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Hraje pravou rukou, obouručný bekhend.
Kariéra:
Na okruhu ITF debutovala v roce 2003, kdy se probojovala do finále tří turnajů v řadě a bez ztráty setu zvítězila v říjnu 2003 na turnaji v Plzni.
Na okruhu WTA debutovala v březnu 2004 v Acapulcu, kde postoupila do čtvrtfinále.
V dubnu 2005 postoupila mezi nejlepších 50 hráček žebříčku WTA a zaznamenala první vítězství nad některou z hráček elitní světové desítky, když v 2. kole turnaje v Charlestonu porazila ve třech setech světovou šestku Anastasii Myskinovou. Stala se šestou ženou v historii, která vyhrála 5 turnajů okruhu WTA před dovršením 17 let. Sezónu 2005 zakončila na 15. místě žebříčku.
Bekhend - v tenisu je jedním ze základních úderů, jímž hráč zasahuje míč po odrazu od země na levé polovině těla (u praváků, na pravé polovině u leváků). Bekhend je úderem i v dalších míčových sportech např. v badmintonu, squashi nebo stolním tenisu.Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info