Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cooper Alice

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Cooper Alice
 
Osobnost: Cooper Alice
Datum vložení: 20.11.2013
Referát vložil: kubasmejkal6

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Alice Cooper, narozen jako Vincent Damon Furnier (* 4. února 1948 Detroit, USA) je americký rockový zpěvák, hudebník a textař, jehož kariéra trvá již skoro čtyři desetiletí.

Díky jevištní show, která obsahovala gilotiny, elektrická křesla, falešnou krev a hada škrtiče hroznýše královského vytvořil Alice Cooper novou divadelní podobu rockové hudby, tzv. shock rock.

„Alice Cooper“ bylo původně jméno skupiny, jejíž vedoucí osobností byl Vincent Damon Furnier. V roce 1974 si Furnier změnil jméno na Alice Cooper a spustil svou sólovou kariéru. Svoje umělecké jméno si vybral podle známé čarodějnice. Vydal více než 20 alb, pracoval se spoustou rockových hvězd, např. Ozzy Osbourne. Zahrál si také v několika filmech, většinou to byly horory jako třeba Noční můra v Elm street. Sám sebe si zahrál ve filmu Waynův (Vejnův) svět, který mu také posloužil v jeho videoklipu Hey stoopid.

Jeho nejznámější písničky jsou:
Poison (Jed)

School´s out (Škola skončila)

Hey stoopid (Hej hlupáku)


Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (GigaNet s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Cestovatelský Norimberk.info