Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Diego Abatantuono

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Diego Abatantuono
 
Osobnost: Diego Abatantuono
Datum vložení: 13.12.2013

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Povolání: Herec
Místo narození: 20.5.1955
Místo narození: Milán, Itálie
Znamení: Býk
Vyrůstal jako jedináček v proletářské rodině. Uměleckou dráhu začínal v milánským kabaretech, kde vytvářel komickou postavu mazaného prosťáčka, jenž mluví zvláštním umělým, trochu surreálným jazykem. Koncem 70.let byl objeven pro film, avšak stereotypní vedlejší role, do jakých byl obsazován v mnoha komerčně úspěšných komediích nevalné úrovně (režiséry byli často známí komici Renato Pozzetto, Paolo Villaggio a Carlo Vanzina), ho časem omrzely, proto na několik let přerušil spolupráci s filmem. Roku 1984 se představil na divadle titulní rolí v Molièrově Donu Juanovi a objevil se i v několika TV inscenacích. Před film. kameru se vrátil v druhém polovině 80. let úlohou TV režiséra Santalii, který se účastní pokerové partie několika přátel z mládí, v psychologické tragikomedii Vánoční dárek (r. P. Avati). Do mezinárodního povědomí vstoupil zejména díky nostalgicky laděným hořkým komediím Gabriela Salvatorese. Spolu s ním a se svým manažerem Mauriziem Tottim založil dokonce produkční společnost Colorado Films. Ve snímku z divadelního prostředí Turné ztělesnil jednoho ze dvou herců, jejichž přátelství je podrobeno zkoušce, když se oba zamilují do jedné dívky (Laura Moranteová). Neméně dobře se zhostil role seržanta La Russa, jednoho z devíti vojáků Mussoliniho armády, kteří se oddávají poč. 40let idylickému životu na opuštěném řeckém ostrově, ve snímku Středozemí oceněném Oscarem 1992.Hodnocení: (hodnotilo 0 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info