Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bořivoj a Ludmila

Zařazeno: iReferaty.cz > Životopisy > Bořivoj a Ludmila
 
Osobnost:
Datum vložení: 20.11.2005

 

squareVClanku:
id='square-ir'
První historicky doložený kníže. Bořivoj pochází z rodu Přemyslovců. Se svou ženou Ludmilou se nechal pokřtít arcibiskupem Metodějem na Velké Moravě. Sídlil na Levém Hradci tam taky nechal postavit první český kostel zasvěcený Svatému Klimentu. Po znovu uchopení moci sepřesídlil do Prahy tam taky nechal postavit druhý český kostel zasvěcený tentokrát Panně Marii. S Ludmilou měl dva syny. Proto napíšu trochu jeho rodokmenu: Bořivoj+Ludmila=Spytihněv, Vratislav+Drahomíra=Václav, BoleslavHodnocení: (hodnotilo 365 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info