Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

devatero pohádek-1.loupežnická pohádka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > devatero pohádek-1.loupežnická pohádka
 
Název díla: devatero pohádek-1.loupežnická pohádka
Datum vložení: 22.2.2005
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
První Loupežnická pohádka
Hlavní postavy: pradědeček, prababička, pes Voříšek, Lord Havelock, Lotrando, Kokotička, Hrdlořez, Veliký šibal, Krvavý Jíra, Kudlich, Kujón, Dynamit, Hmatátk, Chramostejl

Pradědeček se psem Voříškem se ukryli před bouří v hospodě "U oběšeného a láhve". Zde se zrovna konal loupežnický bál. Pradědeček se držel stranou, ale loupežníci na něj přesto doráželi. Začal proto předstírat, že je taky loupežník. Loupežníci mu to nevěřili a dělali si z něj legraci, až přeslechli příjezd Lorda Havelocka s velikou družinou. Na útěk bylo pozdě, a tak se loupežníci postavili nehybně jako sochy a předstírali, že jsou loutky. Lordovi se loutky zalíbily a chtěl si je koupit do svého domu. V tom si všiml pradědečka a chtěl vidět, co umí tato poslední loutka. Pradědeček využil příležitosti a začat se chovat jako zloděj. Vytáhl loutkám z kapes jejich zlodějské nářadí a nakradené věci, takže Lord a jeho doprovod pochopili, že si málem odvezli domů Lotranda a jeho bandu. Spoutaní loupežníci putovali k soudu a pradědeček dostal za odměnu tabatěrku. Vydal se i s Voříškem domů, kde už je prababička čekala.

Životopis spisovatele: Karel Čapek
Hodnocení: (hodnotilo 437 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info