Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Leni

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Leni
 
Autor: Zdeňka Bezděková
Název díla: Leni
Datum vložení: 20.1.2001
Referát vložil: Petra Hrochová

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Desetiletá Leni Freiwald (Alena Sýkorová) bydlí v Herrnstadtu se svou maminkou, babičkou a bratrem Raulem. Ze všech nejraději má babičku, která si s ní povídá a také ji má ráda. Ale Lenina paní učitelka Leni nenávidí a nevyvolává ji ve škole. Vše se změní v novém školním roce, kdy Leni učí pan učitel Baum. O Vánocích mají mikulášskou zábavu a Leni jde za anděla. Také si dávají mikulášská psaníčka. Ona dostane jedno od pana učitele, od její nejlepší kamarádky Toni Weber, od Gertrudy a od Anne Lore, její největší nepřítelkyně. Stojí v něm: NEJSI ŽÁDNÁ FREIWALD,
JSI CIZÍ HARANT.
A NAŠLI TĚ-
NA NÁDRAŽÍ!
Leni už začíná být jasné, že do rodiny Freiwaldů nepatří. Také se dozví o jejím kufříčku, který má být na půdě. S pomocí Toni Weber ho najdou a otevřou. Je v něm panenka, bílá punčoška a klobouček. Na víku je zpola stržená adresa. Potom řekne americkému velvyslanci, že si myslí, že není Němka. Ale v seznamu hledaných dětí není. Zjistí, že ji její matka nehledá proto, že dostala její úmrtní list. Nakonec se do seznamu dostane a za pomoci amerického velvyslance a pana učitele Bauma se vrátí ke své mamince do Čech.

Hodnocení: (hodnotilo 33 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info