Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Bible pro děti

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Bible pro děti
 
Autor: Jean Atcheson Bridget Hadaway
Název díla: Bible pro děti
Datum vložení: 7.1.2006
Referát vložil: Evil Nymph

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bible, snad nejznámější kniha židovského a křesťanského světa se skládá ze Starého a Nového Zákona. Židé uznávají pouze Starý Zákon, protože v Novém Zákoně je psáno o spasiteli a na něj Židé teprve čekají.
Bible byla mnohokrát přeložena snad do všech jazyků světa. Byla sepsána asi za tisíc let. Vypráví se v ní o potopě světa, o útěku Židů z Egypta, atd. V Novém Zákoně je psáno hlavně o Ježíši a jeho apoštolech, zázracích, atd.
Je skoro povinností si přečíst Bibli, protože to je základ literatury. Tato kniha je velmi hezky ilustrovaná, ale děj mi přijde trochu nedomyšlený. Někdy si Bůh s Ježíšem skoro až protiřečí, např.: Bůh někoho potrestá nemocí a Ježíš ho vyléčí, ale na druhou stranu je velmi poučná.

Hodnocení: (hodnotilo 250 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info