Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Robin Hood

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Robin Hood
 
Název díla: Robin Hood
Datum vložení: 8.1.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Vypraví o anglickem statečném muži, který bojoval proti šlechtě. Žil v lese, kde potkal svou lásku Mariánu a chtěl si ji vzít, zradil je Robinův sluha Worman, který řekl o jejich lásce šerifovi z Nattigohanu, a tak chtěl Robina zabít. Robin měl i dobré přatelé, kteří mu pomáhali. Šerif se chtěl Robinovi pomstít, a tak uspořadal soutěž v lukostřelbě. Robin se převlékl za hrnčiře a šel prodávat, potom se zúčasnil soutěže, kterou vyhrál, ale šerif ho nepoznal. Mezitím se Mariána převlékla za páže a vydala se za Robinem, protože šerif vyhrožoval Marianinýmu otci, když si Mariana nevezme šerifa. A tak Robin s Marianou vymysleli, že se Robin převlékne za řemeslníka, a když Mariana šla nakupovat, tak jí přidal navíc maso. Pozvala ho na oběd, kde byl u toho šerif a chtěl řemeslníka obrat o peníze, tak ho pozval na lov, ale šerifovi padla ruka Sherwadských zbojníků. Potom byl Robin zraněný, však abatyše, která byla teta Robina, ale sloužila šerifovi. Za Robinem přišla Mariana, viděla, že Robin umírá vzal z poslednich sil luk a přál si, aby ho pohřbili tam, kam šíp dopadne, potom zavřel oči zemřel v Marinině náruči.Hodnocení: (hodnotilo 317 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info