Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Ilustrovaná žena

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Ilustrovaná žena
 
Autor: Ray Bradbury
Název díla: Ilustrovaná žena
Datum vložení: 12.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Bradburyho kniha zahrnuje povídky z období let 1960 – 1964 a představuje širokou námětovou škálu jeho tvorby: povídky science fiction z prostředí Marsu a Měsíce, povídky s námětem převtělování, povídky z irského prostředí silného humanistického ladění a povídky výstižně charakterizující život tehdejší newyorské společnosti z literárního a filmového prostředí. Autor znamenitě domýšlí situace, do nichž technická civilizace může zavést lidi v blízké budoucnosti. Fantastická básnivost vtiskla Bradburyho dílu charakteristickou pečeť, takže jeho knihy jsou pro čtenáře opravdovým požitkem.
Některé povídky se mi líbily více, jiné méně. Nejpřitažlivější pro mě byly scifistické povídky a také ty, u nichž si mohu domyslet konec.

Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info