Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Auta

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Auta
 
Název díla: Auta
Datum vložení: 26.1.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Auta
Knížka pojednává o tom, jak vznikala auta, jaké byly
nejstarší vozy např. Citroen 2 CV či velmi slavný a známý Wolskvagen brouk nebo Porsche 911 a mnoho dalších. Před těmito automobily byly však takové polovozy, polobicykly, místo dnešního volantu měly různé páky, kormidla a další podobné věci . Náhle lidé chtěli porovnat síly automobilu a tak začaly pořádat různé závody a začaly se navrhovat a vyrábět závodní auta. Jeden z prvních byl např. VAUXHALL Prince Henry , s nejvyšší dosaženou rychlostí 120 km/h .
Což v roce 1915 byla velká rychlost. Dále byly vyráběny také auta podle tehdejší módy a zdokonalovaly se motory, brzdy atd. V roce 1935 byl oblíbený vůz značky AUBURN , který měl jako jeden z prvních rádio a místo zavazadlového prostoru měl skříňku pro golfové hole. Kupovali jej jen hlavně hollywoodské hvězdy. Lidé se snažili být svými automobily co nejzajímavější a tak vznikala např. auta ze starých lodí nebo auta ve tvaru pomeranče. Vozy se stavěly podle válečných džípů a obrněných transportérů. V knize se dozvíme i o slavných autech jako např. ASTON MARTIN DB5 , který si zahrál ve filmu s hlavním hrdinou Jamesem Bondem. Jako jeho super vylepšený vůz. Papamobil nebo auto CHITTY CHITTY BANG BANG , které si zahrálo ve stejnomenném filmu. Dále se také zřídka objeví auta tzv. lamači rekordů jako např. jedno auto USA, které má 26 kol a je dlouhé 30 metrů, proto , když zatáčí tak se v polovině přehne nebo auto s názvem BLUEBIRD (v překladu modrý pták), který dosáhl rychlosti 646km/h, ale však o dost lepší byl THRUST 2, který v kalifornské poušti Black Rock překonal rychlost větší než 1018km/h. Existuje však i auto, které měří jen 1.34m a nemá ani zpáteční rychlot.

Hodnocení: (hodnotilo 96 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info