Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tarzan a ztracenci

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tarzan a ztracenci
 
Autor: Edgar Rice Burroughs
Název díla: Tarzan a ztracenci
Datum vložení: 12.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jednoho dne se pár liďí rozhodlo že v Severní Americe budou ukazovat zvířata a pro zpestření i domorodého člověka.Když ho německý lovec přivedl i z ostatními zvířaty v klecích angličtí kupci chtěli aby ho nechali bez klece,ale němec řekl ,že indián je moc silný a mohl by utéci ten indián se jmenoval Tarzan. Tak vyrazili na dlouhou cestu do Ameriky.. Jednoho krásného dne se německý lovec Schmit rozhodl se svými kumpány z Indie , že obsadí loď a že popluje do Německa. Číňan to slyšel a rozhodl se že půjde varovat Angličany.Když k nim došel a vše jim řekl nejednou se otevřeli dveře a Schmit vstoupil. Zatkl všechny co byli proti němu a prohlásil se kapitanem. Schmit všech nastrkal do klecí.Po cestě potkali Anglickou loď,ale Schmit ji zajal a lidi si nechal,protože si myslel že za ně dostane v Německu odměnu protože zrovna v tu dobu Německo válčilo z Anglií.Tarzan který nikdy nemluvil najednou začal mluvit a vymýšlel plán na útěk. Zamiloval se do Patrície z druhé lodi.Když šel jeden ind s jídlem tak ho Tarzan chytl a vzal mu pušku a klíče. Osvobodil vězně a zmocnili se lodi. Museli někde zastavit a nabrat jídlo a vodu. Najednou viděli ostrov a rozhodli se na něm zastavit. Při pokusu o zastavení najeli na veliký kámen a ztroskotali. Odnesli z lodi co se dalo a Tarzan pustil všechny zvířata. Udělali si tábor a Schmita z jeho kumpány vyhnali do lesa. Všichni se živili rybami,ovocem a kořínky.Jednou se Tarzan vydal na průzkum pralesa a narazil na domorodce ti se právě snažili obětovat mladou dívku ale Tarzan jim to překazil. Odnesl ji do tábora a on a slečna Patricie se od ní naučili její řeč a domorodá dívka se naučila trochu Anglicky.. Schmit se jednou pokusil ukrást zbraně ale při přestřelce zabili Schmita i jeho všechny kumpány.Po pár dnech našli tábor domorodci zrovna když byli všichni muži na lovu a tak odvedli Patricii,že ji objetují místo dívky kterou Tarzan zachránil. Tarzan se vydal k domorodcům ale ti ho také chytili. Musel vydržet celí den ve vodě. Když to vydržel odvedl Patrícii.Když byli v táboře uviděli loď ta je zahlédla a odvezla je domů.

Hodnocení: (hodnotilo 23 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)



 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info