Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Krvavá lázeň

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Krvavá lázeň
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Krvavá lázeň
Datum vložení: 9.2.2006
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Mikael je fin. sirotek, kterého se ujmula čarodějka. Dochází k několika válkám jíž se M. zúčastní jako špeh strany, která k jeho smůle prohraje. Získá si však přítele Antiho, siláka herkulovského typu. Kvůli špehování však musí opustit Finsko a odplouvá do Francie, kde vystuduje titul bakaláře. Poté se mu však nedaří nikde sehnat peníze, a tak táhne do Německa, kde je Anti najmut jako dělostřelec. Účastní se Lutherovského povstání rolníků, kteří ale zase prohrají, a tak jde Mikaelovi opět o život. Utíká do Itálie, kde se nechá najmout německou armádou jako arkebuzník a A. opět jako dělostřelec. Armáda vyrabuje pár měst, takže M. a A. si přijdou k menšímu bohatství a vydají se na očistnou plavbu do Jeruzálema. Na té je ale zajme loď sultána Sulejmana. (pokračování v knize Šťastná hvězda).

Hodnocení: (hodnotilo 14 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info