Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Nepřátelé lidstva

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Nepřátelé lidstva
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Nepřátelé lidstva
Datum vložení: 9.2.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Minitus Lauzus Manilianus je syn Marca Mezentia z knihy Jeho království. Od něj také dostane za úkol uchovat prostý dřevěný pohár, z kterého měl pít sám Ježíš. M. přijede s otcem do Říma, kde se konečně začne cítit jako pravý Říman. Dospěje zde, zamiluje se do Clauidie, která je dalece spřízněná se samotným císařem. Ta se však záhadně ztratí, a tak odjede dobýt slávy do Británie. Zde se ožení s dcerou jednoho divokého kmene, spřátelí se s Druidy a také se zocelí. Rozhodne se, že se vrátí domů do Říma. Po komplikovaném návratu (byl unesen...) se dozvídá o několika státních převratech. Později hraje v některých dokonce více či méně podstatné role. Někdy i nechtíc. Již od svého otce se dozvěděl o křesťanství, kterým však na oko pohrdá. Ve skrytu však obdivuje onu lásku k bližnímu, soucit a klid. Od otrokáře koupí svého vlastního syna, kterého měl ještě v Británii a snaží se jej vychovat. Poté, co Nero zapálí Řím, cítí se být již plně křesťanem, a tak začne proti Neronovy střádat plány. Ten ho však odhalí a dá lvům jeho vlastního syna. M., který nestihl synovi vysvětlit zač se modlit, se nenechá vyvést z míry a Nerona veřejně osočí. Je dán lvům také.

Hodnocení: (hodnotilo 15 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info