Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cizinec přichází

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cizinec přichází
 
Autor: Mika Waltari
Název díla: Cizinec přichází
Datum vložení: 9.2.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Aaltonen je tulák, který jednoho dne přijde na farmu jako čeledín. Je zde stařec, hospodářka a její muž. Ten se však za hospodáře nedá označit. Je to alkoholik a slaboch. Aaltonen je statný muž a umí vzít za práci, to hospodářce imponuje. Ta pak, zpočátku chladná, začne mít s A. poměr. Její muž nato přijde, ale je tak zbabělý, že s tím nic nedělá. Pak ale najde na zahradě zakopanou pušku. Počíhá si na A. a zastřelí ho. H. to slyší a vyběhne zjistit, co se stalo. Když vidí A. mrtvého, vedle něj šklebícího se vraha, popadne sekeru a udeří jej vší silou do hlavy. Mrtvolu schová a se stracem se dohodne na svých abibách.Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info