Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Sbohem mých patnáct let

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Sbohem mých patnáct let
 
Autor: Claude Campagne
Název díla: Sbohem mých patnáct let
Datum vložení: 12.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Patnáctiletá dívka Fanny žije se svým bratrem Vilémem u dědečka, jemuž všichni říkají kapitán. Je to bývalý námořník, který zažil kdysi boje u Narviku. Jednoho dne pozve na prázdniny norskou dívku jménem Ingvild. Fanny a Vilém sice nejprve trochu protestovali, ale nakonec se s Ingvild rychle spřátelili. Fanny cítí jistou náklonnost k Janovi, která se rychle sblíží s Norkou. Ve čtveřici z toho vznikne trochu napětí, které dostává až dramatickou podobu. Dědeček kdysi zachránil před nacistickou invasí u Narviku norského chlapce, který pak beze stopy zmizel. Dědeček ho hledá, a to je také důvod, proč pozval Ingvild. Společným úsilím všech se podaří vypátrat minulost chlapce z Narviku a dát mu nový domov.

Hodnocení: (hodnotilo 12 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info