Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Otroci temnoty

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Otroci temnoty
 
Autor: Gav Thorpe
Název díla: Otroci temnoty
Datum vložení: 9.2.2006
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kurt Liebenwitz a Ursula se milují. Kurt je rytíř a Ursula obyčejná holka. V jejím městě se začnou dít podivné události a lidé ji chtějí upálit. Do všeho se vloží lovec čarodějnic Marius Van Diesel, který Ursule zachrání život. Když ho ale Kurt vidí, místo poděkování ho udeří pěstí a Ursulu unese. Té pak řekne, že mu M. vyvraždil jako chlapci rodinu. Zapomene dodat, že to bylo proto, že jeho otec měl pletky s Chaosem. Po cestě narazí na Jakuba. Ursule se od začátku nelíbí, protože je to Norskan a je bezvěrec. Ve skutečnosti uznává bohy Chaosu a snaží se K. získat na jejich stranu. To se mu také povede a on se spolu s několika Norskany postaví Mariově armádě. Zničí ji. Ursula mu však uteče a chce jej zbavit prokletí. On odejde hledat osud na sever. Stane se náčelníkem kmene a vede ho do Arábie, kde hodlá získat bohatsví, z kterého pořídí zbraně pro zaplacení jiných kmenů atd. Když se ale vrátí domů, zjistí, že jeho ženu, syna a celou vesnici vyhladila "ďáblice s rudou hřívou". K. ihned pomyslel na Ursulu. Věděl, že se nemýlí a pochopil, že se spletl. Bohové nechtěli zlato a výpravu za žold. Chtěli krev a zase krev. Rozhodl se jim vyhovět. Sebral ohromnou armádu a hodlal ji odvézt na jih do Říše. Nejdříve si ale chtěl vyřídit účty s bohy. Šel na sever jen s malou skupinkou válečníků, aby nalezl bránu Chaosu a střetl se s bohy. Ti ho uznali za hodného a dali mu dar nesmrtelnosti v podobě démoního knížete. V této podobě pak vedl armádu proti Ursule. Jeho armáda však padla do pasti a on sám byl zabit právě Ursulou. Nejdříve ji ale stačil přesvědčit o tom, že všichni jsou jen otroky temnoty, když jí pověděl, že to nebyl on, kdo bavil bohy severu. Byla to Ursula.

Hodnocení: (hodnotilo 44 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info