Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Kmotr

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Kmotr
 
Autor: Mario Puzo
Název díla: Kmotr
Datum vložení: 13.2.2006
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh sicilské famílie žijící a operující v New Yorku se odehrává během poválečné krize v U.S.A., kde korupce je druhým platem policistů, soudců a dokonce i novinářů. Příběh mafiánského bose dona Vita Cor. a jeho synů podává velmi přesný obrázek o skutečném podsvětí. Puzo zaujal hlavně použitím italských slov a mafiánského slangu. Iluze byla tak dokonalá, že si mnozí lidé i dnes myslí, že sám Puzo byl mafiánem.

Michal C. chce zanechat rodinného podnikání a přenechat donství bratrovi Sonnymu. Ten však udělá velkou chybu a strhne se válka pěti famílií. Ta začne postřelením dona V.C. a skončí jeho kapitulací. Během války je však Sonny zastřelen a Michael sám musí zabít drogového magnáta a policejního kapitána a poté se schovat na nějaký čas na Sicílii. I zde mu však ukládají o život. M. se po čase vrátí do Ameriky. Přijme břemeno syna mafiána, a dokonce se po otcově smrti stane nejen donem, ale také vládce New-Yorku.Hodnocení: (hodnotilo 29 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info