Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pán prstenů

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pán prstenů
 
Název díla: Pán prstenů
Datum vložení: 13.2.2006
Referát vložil: Viktor Bezdomnikov -Gull Vinfie

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hobit Frodo si klidně žije v Kraji spolu se svým strýčkem Bilbem. Jednoho dne však přijede na návštěvu čaroděj Gandalf Šedý a vše se změní. Frodo se dozví, že je majitelem prstenu moci, v kterém spočívá bytí i nebytí celé Středozemě. Gandalf ho poprosí o pomoc. Frodo musí prosten dopravit do Roklinky, sídla elfů a moudrého Elronda. Zde se sejde rada národů Středozemě, která se usnese, že je nutno prsten za každou cenu zničit. Úkolu se chopí Frodo, kterému mají pomáhat jeho přátelé hobiti Sam, Smělmír a Pippin, elfí princ Legolas, trpaslík Gimli, člověk Boromir, hraničář Aragorn a celé společenstvo ma vést Gandalf. Společenstvo se však kvůli Bor. zradě záhy rozpadne. Frodo nakonec prsten nedobrovolně prsten zničí, Aragorn se stane poprávu králem říše Gondor a všichni až na Bor., který svou zradu vykoupil svou smrtí se mohou radovat ze světlých zítřků.

Trilogie Pán prstenů je jednou z knih, co položily základ fantasy literatuře.
Dále John Ronald Reuel Tolkien napsal také Hobit a Silmarilion.Životopis spisovatele: John Ronald Reuel Tolkien
Hodnocení: (hodnotilo 292 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info