Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

SPARTAKUS Před námi boj

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > SPARTAKUS Před námi boj
 
Název díla: SPARTAKUS Před námi boj
Datum vložení: 28.2.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Jarmila Loukotková
SPARTAKUS
Před námi boj
vydáno roku 1980


Jarmila Loukotková - česká spisovatleka píšící převážně romány z antických dějin, narodila se 14. dubna 1923 v Praze

hl. postavy - Spartakus - Thrák, který se nechal najmout jako gladiátor do Batiatovy školy
Krassus - římský boháč
Batiatus - majitel kapujské gladiátorské školy
Amaltheia - básnířka, Krassova schovanka

obsah - Jednou se v Kapuy, v bohatém městě v Kampánii, konaly gladiátorské hry. Krassus a Batiatus se vsadili o placení hostiny a to tím, že si každý sezene neznámého siláka a ti se poté spolu utkají. Krassus si vybral Krixa a Batiatus Spartaka. Spartakus vyhrál ale Krixa nezabil, později ho od Batiata, který ho dostal darem, odkoupil, protože utekl ze školy a způsobil tím mučení otroků. Společně Spartakus a Krixos ve městě způsobili problémy boháčům. Spartakus byl vsazen do vězení odkud ale utekl a s ostatními gladiátory se usadil na Vesuvu. Tam za ním utekla Amaltheia, kterou poznal při hrách. Přidávalo se k nim plno otroků a Spartakus vedl bitvy pro svobodu. Krixos se od nich poté oddělil, chtěl zůstat v Itálii, ne utéct pryč jako Spartakus, ale brzy byl poražen. Spartakus se dostal do Gálie ale otroci ho donutili vrátit se zpět a zaútočit na Řím. Věděl, že je to jistá porážka ale nemohl je opustit. Krassus, který se ujal vojstva, ho porazil a nechal ukřižovat šest tisíc otroků. Spartakus i Amaltheia, už jako milenci, v boji padli.

Životopis spisovatele: Jarmila Loukotková
Hodnocení: (hodnotilo 58 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info