Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

ROMÁN O TRISTANOVI A ISOLDĚ

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > ROMÁN O TRISTANOVI A ISOLDĚ
 
Název díla: ROMÁN O TRISTANOVI A ISOLDĚ
Datum vložení: 28.2.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Joseph Bédier
ROMÁN O TRISTANOVI A ISOLDĚ
vydáno roku 1996


Joseph Bédier – francouzský filozof a literární historik, narodil se 28. ledna 1864 v Paříži, zemřel 29. srpna 1939

hl. postavy - Tristan – statečný rytíř, synovec krále Marka z Cornwallu
Isolda – irská princezna, později žena krále Marka

obsah - Král Marek je donucen se oženit a posílá Tristana pro svou nevěstu se zlatými vlasy, Isoldu. Ta ale Tristana nenávidí pro vraždu jejího otce, později, když zabije draka, který království škodí, pomalu na něho začíná mít jiný názor. Tím, že draka zabil, získal Isoldu za ženu, ale on ji chce pro svého strýce. Isoldina matka připraví nápoj lásky, který mají novomanželé po svatbě vypít. Během cesty však nápoj vypije Tristan s Isoldou. Isolda se však za krále Marka provdá a Tristan se později vezme jinou Isoldu. Stále jsou oba nuceni podvádět své partnery z nehynoucí lásky, která přetrvává i po vyhnání Tristana ze země. Ten je zraněn a smrtelném loži si nechává zavolat královnu Isoldu, aby ho již podruhé uzdravila. Přijíždí však pozdě a ze zoufalství si lehá k němu a umírá po boku největší lásky svého života.

Životopis spisovatele: Joseph Bédier
Hodnocení: (hodnotilo 21 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Román o Tristanovi a Isoldě Bédier, Joseph 381 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info