Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mořský vlk

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Mořský vlk
 
Autor: Jack London
Název díla: Mořský vlk
Datum vložení: 6.6.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Intelektuál Humphrey Van Weyden se při ztroskotání parníčku přepravujícího cestující přes Sanfranciský záliv dostává na palubu Přízraku, lodi vedené despotickým katitánem Vlkem Larsenem mířící k Japonským břehům na lov tuleňů. Humprey musí poprvé v životě tvrdě pracovat a vydobít si v prostředí, kde vládne jen právo silnějšího, důstojné postavení. Hlavní devizou tohoto dobrodružného příběhu je postava Vlka Larsena. Jack London s v ní zcela vyznává z obdivu k síle lidského ducha a těla. Na strašlivého a nezdolného kapitána Larsena se prostě nedá zapomenout. Život Jacka Londona byl s mořem neodmyslitelně spjat. Slavný autor a dobrodruh se narodil v přístavním San Franciscu, mládí prožil na kalifornském pobřeží, už ve třináct letech se plavil ve vůlastním člunu po Sanfranciském zálivu, v sedmnácti se vydal poprvé na zámořskou plavbu. A ve své tvorbě se k moři neustále vracel. Román Mořský vlk je z jeho próz o moři zřejmě nejčtenější. Od prvního vydání tohoto románu již uplynulo více než sto let, ale čas se na strhujícím příběhu nijak nepodepsal.
Prevzato z www.milosnemec.czHodnocení: (hodnotilo 52 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info