Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Šógun

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Šógun
 
Název díla: Šógun
Datum vložení: 6.3.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Anglický lodivod Blackthorne jedné noci, kdy je moře nadmíru rozbouřené, ztroskotá u japonských břehů. Z jeho dříve velké posádky zbyde už jen hrstka mužů. Ocitá se v zemi, kde jsou cizinci pro všechny trnem v oku. Blackthorne je ale výjimkou. Toranaga, jedna z nejdůležitějších osobností v zemi, si uvědomí cenu Blackthornových vědomostí a síly osobnosti. Využije ho jako zdroj informací v bojích o sjednocení Japonska a k získání jeho vysněnému titulu šóguna.
Celý příběh je jazykově velmi bohatým dílem, který popisuje Blackthornův přerod a pochopení japonské mentality. Pod okolními vlivy se začíná měnit jeho postoj k věcem jako je smrt, láska (zamiluje se do své tlumočnice Mariko) a sex. Díky tomu, že mu je propůjčen vysoký titul (hatamoto), se domnívá, že se mu někdy podaří vrátit se do rodné země zpět k rodině. Jeho plány už ale jednou ztroskotaly... A Toranaga se tajně postará o to, aby se tak stalo znovu. Naděje pro Blackthorna však nikdy neumírá.Životopis spisovatele: James Clavell
Hodnocení: (hodnotilo 32 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info