Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Mozek

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Mozek
 
Autor: Robin Cook
Název díla: Mozek
Datum vložení: 8.3.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Martin Philips je úspěšný radiolog a svoji profesi ovládá dokonale. Mimo svou práci se věnuje výzkumu v newyorském Hobsnově centru a slibuje si od toho Nobelovu cenu. Všechno jde, tak jak si Martin představuje.
Až jednou na operačním sále umře dívka, která trpěla podivnými neurologickými příznaky. Philips potřebuje pro svůj výzkum rentgenový snímek jejího mozku, ale zjistí, že mozek byl někým dívce záhadně z hlavy odstraněn.Postupně přibývá mladých žen, které trpí podobnými obtížemi a neobvyklým obrazem mozku. Bohužel všechny dívky zmizí dříve, než stihne pořídit potřebné snímky. Proto o neznámé chorobě nemůže zjistit nic podrobnějšího a Martin se rzhodne pro samostatním pátrání. Při tom rizkuje karieru a vlastní život.
Nakonec odhalí, kdo je vinen za zmizení všech nemocných dívek, které byly speciálně usmrceny tak, aby jejich mozek dále fungoval. Sloužily pro účely Martinova výzkumu. Martin však o těchto strašných praktikách nic neutišl, protože to od něj jeho spolupracovník od něj skryl a udělal z Maritna svého spoluviníka. Philipsovi nezbývalo nic jiného než se smířit s těmito praktikami, díky kterým nakonec získal nakonec NObelovu cenu.
Po několika letech Martin cosi naznačil o zrůdných metodách tisku a beze stopy zmizel.Hodnocení: (hodnotilo 32 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info