Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Miláček

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Miláček
 
Název díla: Miláček
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tento román nás přenáší do Paříže roku 1885. Hlavním hrdinou je Georges Duroy, ctižádostivý a sebevědomí mladší muž, který se zrovna nachází ve špatné ekonomické situaci. Vyrostl na venkově a dal se na dráhu vojáka. Nedávno se vrátil z Tuniska, kam francouzská vláda poslala armádu. Duroy se při procházce Paříží setká se svým bývalým kamarádem z vojny Forestierem, který pracuje jako redaktor v novinách La vie Francaise. Když se dozví, jak je na tom Duroy špatně, dostane nápad ho dostat také do novin. Pozve ho k sobě domů na večeři, které se zúčastní bohatý ředitel Walter a pár dalších významných osobností. Duroy se zprvu rozpravy neúčastní, ale když dojde řeč na Tunisko, vykládá o svých zážitcích z Tuniska. Je pověřen napsat sérii článků o svých zážitcích. Dostane v redakci místo a plat, zprvu dělá pomocníka Forestierovi. Zezačátku mu to moc nejde, ale zlepšuje se. Kamarádka Forestierovi ženy Madelein vdaná Marelle a Duroy se do sebe zamilují a stávají se milenci. Duroy se za čas dopracuje na místo kulturního redaktora. V zimě Forestier musí jet kvůli své nemoci na jih. Jela s ním i jeho žena, která pak napsala Duroyovi dopis, ve kterém ho žádá, jestli by nepřijel, že Forestier umírá. Zanedlouho Forestier umírá a pár dní nato Duroy nabídne Madelein sňatek. Madelein přijme a po chvílích smutku se vezmou. Duroy dostane flek politického redaktora místo Forestiera. Madelein měla spoustu kontaktů na politiky, a tak dodávala pro Duroye zprávy. I po svatbě pokračoval vztah mezi Marelle a Duroyem. K tomu ještě si přibere Walterovu ženu, která se do něj zblázní, které se pak ale Duroy snaží zbavit. Walterova žena mu ale vyzradí tajemství mezi Walterem a ministrem zahraničí, ve kterém jde o obrovské bohatství z Maroka. Duroy si koupí akcie a vydělá slušný obnos. Pak ještě vezme půl miliónu Madeleine, která dědila po svém dlouholetém příteli. Ale mezitím se Walter stává jedním z nejbohatších mužů v Paříži. Duroy přijde na to, že jeho žena spí právě s ministrem zahraničí a nachytá je in flagranti. Díky pár článkům v novinách ho dokázal vystrnadit z funkce ministra. S Madelein se rozvedl a plánoval další svatbu s Walterovou dcerou. Její rodiče to samozřejmě nechtěli dovolit, a tak ji unesl. Walter pak přistoupil na svatbu a dává Duroyovi místo šéfredaktora. Duroy však stále miluje paní de Marelle, která mu přes to všechno lásku oplácí.

Georges Duroy je ctižádostivý a ambiciózní sukničkář, který využívá
své přitažlivost pro něžné pohlaví. Nevadí mu ani víc žen najednou,
jediným smyslem života vidí moc a peníze.Životopis spisovatele: Henri René Albert Guy de Maupassant
Hodnocení: (hodnotilo 28 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info