Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Prométheus

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Prométheus
 
Autor: Franz Fühmann
Název díla: Prométheus
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Hlavní postavy: Prométheus, Zeus, Gaia, Kronos a dalších 7 titánů, Bohové
Literární žánr: řecké báje
Obsah: Tato kniha pojednává o životu titánů a jejich pádu. O životu Prométhea a jeho lásce k Zemi a ke všech živým na zemi. O zrození bohů, kteří byli dětmi Kronovými, které uvěznil ve svém těle, ale Die matka zachránila a ten pomohl spolu s Prométheem ostatním sourozencům a svrhnul titány a uvěznil je v podzemí, kde je hlídal bůh podsvětí Hádes.A na zemi Zeus, který se stal hlavním Bohem, se svými sourozenci Bohy vládl každý na svém. Poseidon byl bůh moře, Héra bohyně manželství, Démétér bohyně květů, luk a lesů…Dále pojednává o lidech, které stvořil Prométheus z hlíny..O Gaii, která je matkou všech titánů, živočichů a storukých, jenž nechal Kronos, vládce Titánů, zavřít a babičkou všech bohůHodnocení: (hodnotilo 32 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)   Referáty na stejné téma:
Prométheus Petiška, Eduard 426 slov
 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info