Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tajemná Řásnovka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tajemná Řásnovka
 
Název díla: Tajemná Řásnovka
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Příběh začíná útěkem Jindry z domova. Kvůli častým hádkám jeho rodičů se nemůže na učení soustředit, a tak mu ve škole hrozí propadnutí. Jeho otec bere Jindrovi špatné známky za cíl výlevy zlosti z hádek. Jindra uteče z domu do pro něho neznámé čtvrti Rásnovka. Hledání rozhlasem se však zalekne a po poradě jeho třídního učitele s Jindrovými rodiči se vrátí domu, opustí školu a nastoupí učňovské studium v Rásnovce. Tam se seznámí s chlapci, kteří si chtějí založit klub. Vstoupí do jejich klubu, ale vedoucí ho chce po nějaké době z klubu vyštvat. Nakonec však odejde sám, protože ostatní členové Jindru podrží. Ten se pak stane vedoucím a dá klubu název „Stráž Rásnovky“. A svému jménu opravdu dělají cest. Pořádají různé soutěže a jiné akce pro Rásnovku. Postupem času, jak už to bývá, jedni členové přicházejí a druzí odcházejí. Jednomu chlapci dokonce zachrání život. Dalšímu zase pomohou dokázat, že on je vynálezcem oblíbené hry Fan-Tan. Výtěžek z povolení továrně, aby vyráběla Fan-Tany tento chlapec věnuje klubu na postavení klubovny. „Stráž Rásnovky“ zná brzy celá Rásnovka. V knize se prolíná množství dobrodružství, nebezpečí a napětí.

Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 191 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info