Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Pro tebe má lásko

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Pro tebe má lásko
 
Autor: Jacques Prévert
Název díla: Pro tebe má lásko
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
V tomto vydání básní od francouzského autora Jacquese Préverta je 56 úžasných básní. Většina z nich se to čí kolem lásky, zbytek pak kolem smrti, nebo v některých básničkách se tyto prvky kombinují. Prévert je spolu se Skácelem můj nejoblíbenější básník. Kromě toho, že se živil psaním (publikovat začal až na podzim svého života) byl i příležitostným hercem, dramatikem, psal texty, vytvářel fantastické koláže, dělal scénáře, pracoval v tiskové i reklamní agentuře. Moje nejoblíbenější básnička od Préverta se jmenuje Ještěrka,
tady je:
Ještěrka lásky
zase mi prchla nakonec
V prstech mi zbyl jen její ocasék
Dobře mi tak
Chtěl jsem ji mít jen pro sebe já lakomec.

Hodnocení:
Mám ráda všechny Prévertovy básničky. Je to můj oblíbený autor a líbí se mi tak, že musím říct, že by si ji měl přečíst každý.Hodnocení: (hodnotilo 13 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info