Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zelňačka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zelňačka
 
Autor: René Fallet
Název díla: Zelňačka
Datum vložení: 1.5.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Žánr: Humorný román
Prostředí: Francouzská osada "Gourdiflots" a okolí
Děj: Seznámení s mimozemšťanem a odlet na jejich planetu
Postavy: Cloude Ratinier, Francis Cheras, Mimozemšťan Ufolín Francin

Příběh je o dvou stařících, kteří žili ve Francii, v osadě Gourdiflots.

Jeden z nich byl Cloude Ratinier , ale říkal si Glód. Ten druhý byl Francis Cherasse ale říkal si Hrbáč.
Jednou v noci k těmto staříkům přiletěl mimozemšťan. Hrbáč ho neviděl, protože tvrdě spal, ale Glód ho přivítal a nabídl mu polévku zelňačku.

Mimozemšťanovi moc chutnala a vzal si s sebou vzorek na svou planetu OXO. Glód mu začal říkat Ufolín. Další den opět v noci přiletěl a překvapil Glóda tím, že se naučil mluvit lidskou řečí. Takto každou noc přilétal, dal si zelňačku, popovídal si a zase odletěl. Za zelňačku mu také plnil různá přání. Například mu vrátil jeho zesnulou manželku Francin. Protože mu chtěl udělat radost, vrátil mu ji jako mladou ženu. Netrvalo proto dlouho a Francin od Glóda utekla. Jednoho dne přišel ke Glódovi a Hrbáčovi starosta a řekl jim, že se budou muset vystěhovat do domova důchodců, protože se zde bude stavět zábavní park. Když k nim zase přiletěl Ufolín, tak mu Glód řekl, že je chtějí vystěhovat. Ufolín mu nabídl, že může letět na jeho planetu, kam ho odveze i s jeho obydlím a může si s sebou vzít i svého přítele Hrbáče. Glód představil Ufolína Hrbáčovi a společně odletěli na jeho planetu.

Závěr: Tato kniha se mi líbila proto, že je pěkná a humorná.

Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info