Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Cesta kolem mé hlavy za 40 dní

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Cesta kolem mé hlavy za 40 dní
 
Autor: Miroslav Skála
Název díla: Cesta kolem mé hlavy za 40 dní
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato knížka je o obyčejném profesorovi, který se jednoho dne zhroutí, protože přišel do školy bez papučí. Potom si je musel vypůjčit od svého kolegy, ovšem číslo 45, když potom přišel do třídy, žáci se mu začali smát, nakonec tam přišla i ředitelka. Pan profesor Kilián to nevydržel a utekl do kabinetu, když tam za ním doběhla ředitelka, hodil po ní fixy. Jeho přítel lékař mu doporučí ozdravný pobyt ve středisku Sluneční dvůr.
Tam pozná spoustu zajímavých lidí s nejrůznějšími problémy a psychózami. On sám trpí chorobnou nerozhodností, třeba 3 hodiny přemýšlí nad jednou písemkou... Nejprve ho léčí sám primář, ten pak odjede na dovolenou a s jeho dalším lékařem, mladým doktorem Halvou, nevychází moc dobře. Naštěstí pak do Slunečního dvora přijede mladá krásná doktorka Jarmilka. Profesor se do ní hned zamiluje a zařídí si přeřazení na její léčbu. Při druhém sezení ji vyzná své city. Hned druhý den je uznán zdravým. Vše se zdá ztraceno, ale při odjezdu se k němu Jarmilka nakloní a řekne: "Mou adresu znáte pane profesore". Tím knížka končí.

Hodnocení:
Cesta kolem mé hlavy za 40 dnů je humoristický román. Moc se mi líbila, tak jsem ji měla hned přečtenou a můžu ji každému, kdo má chuť na nějakou optimistickou četbu, doporučit.Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info