Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Minervistka

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Minervistka
 
Autor: Hermína Franková
Název díla: Minervistka
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Emilii se líbí chemie, chtěla by se učit. Nejde to. Naneštěstí nežije ve správné době. Tak je často nespokojená, zdá se jí, že ji všichni urážejí, a to jen proto, že touží být samostatná dívka, která nevidí účel života jen v tom, co nejrychleji se provdat za výhodnou partii a do konce svého života vychovávat děti... Společnost na konci 18. století bohužel zastávala opačný názor než Emilie a tak si chudák Emilie připadala jako blázen, nebo alespoň jako velká hříšnice. Kdyby tu nebyla teta Viola, o které si celá rodina myslí, že to nemá v hlavě v pořádku a její přítel, pomocník v tatínkově lékárně Vokurka, byla by si tak Emilie připadala do smrti...

Nakonec po všemožných problémech s maminkou, se svým nastávajícím, chovankami v klášteře a spoustou jiných nepřejících osob, konečně odjede studovat do Prahy, na jednu z prvních dívčích škol v Čechách.

Hodnocení :
Raději si přečtu napínavou detektivku, nebo přepis her od Shakespeara, ale tahle knížka byla první dívčí román, který jsem nezaložila zpátky po prvních pěti stránkách, snad proto, že tam bylo i něco reálného.Hodnocení: (hodnotilo 5 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info