Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Literární poklesky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Literární poklesky
 
Autor: Stephen Leacock
Název díla: Literární poklesky
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Je to asi třicet humorných povídek, na všemožná témata, co je jeden člověk schopen vymyslet. Má nejoblíbenější povídka se mi vybírala opravdu těžce, ale po dlouhém přemýšlení, je to Fyziologický Filip, povídka z učebnice. Tato povídka je vlastně o setkání dvou mladých, do sebe zamilovaných lidí, čistě z vědeckého hlediska. Autor medicínsky vypisuje například všechny nemoci kůže, co by hrdinové této povídky mohli mít, vliv okolní teploty na jejich vnitřní teplotu, možné vrzání kloubů, červenání, polibek, kůstky v ruce, jak jejich dokonalé uspořádání umožňuje stisknout, ovšem je to všechno podáno vtipnou formou.

Hodnocení:
Tuhle knížku nemůžete číst ve vážném a tichém prostředí (pohřeb, kostel, škola, knihovna...), protože nikomu se u ní nepodaří zakrýt smích tak dokonale, aby si toho nikdo jiný nevšiml. Každá povídka z této knížky má své osobité kouzlo, takže zaleží na vkusu, která se vám bude zdát nejvtipnější. Leacockovy povídky patří k mé nejoblíbenější četbě, tak vám ji vřele doporučím.

Hodnocení: (hodnotilo 117 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info