Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Lesáci

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Lesáci
 
Autor: Thomas Hardy
Název díla: Lesáci
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Děj LESÁKU se odehrává v malé vesničce Malý Hintock v Anglii, kde je jen pár chalup a jedno panské sídlo, a kde všechna zaměstnání souvisejí s lesem a sady. Hardy si zde všímá nejen přírodního prostředí, ale také charakteristik osob a konfliktů mezi nimi. Celý román je propletený milostnými vztahy, jejichž hrdinové Grace Melburyová, Giles Winterborne, zámecká paní Charmondová, doktor Fitzpierse i venkovská děvčata Marty a Suke, jsou z různých společenských vrstev. George Melbury, obchodník se dřevem, posílá svou jedinou dceru Grace do nejlepší školy, aby se z ní stala „dáma“.
Je souzena Gilesi Winterbornovi, ale otec rozhodne, že si ho nemůže vzít, protože je pro ni příliš chudý a nemá dobré vychování. Proto si Grace vezme doktora Fitzpierse, který pochází z vážené rodiny. Ale doktor není se svým sňatkem spokojen. Zamiluje se do zámecké paní Charmondové a zároveň naváže vztah s venkovskou dívkou Suke Damsonovou. Grace vše po čase zjistí a spolu s otcem se pokoušejí o rozvod. Rozvod se nepodaří a aniž by o nezdaru Grace věděla, vyhledává znovu společnost Gilese Winterborna. Giles ví, že nemůže Grace nikdy mít, a pro svou poctivost a skromnost záhy umírá. Grace je mu navždy oddána stejně jako osiřelá dívka Marty Southová, která ho také milovala. Po nějaké době se ovšem Grace s doktorem Fitzpiersem smíří a nakonec jen Marty zůstane Gilsovi věrná, neboť jenom její láska je mu rovnocenná.

Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info