Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Rohovín čtverrohý

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Rohovín čtverrohý
 
Název díla: Rohovín čtverrohý
Datum vložení: 16.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Čížek , Stehlík a Čečetka sedí v hospodě a rozčilují se nad svými obrazy . Čížek totiž namaloval sládka přesně tak , jak vypadal , ale to se ovšem pánovi nelíbilo , a tak ho vyhodil . Podobné osudy měli i dva další malíři . Po delší době se do hospody začnou hrnout lidé . Ke stolu vedle malířů se posadí i sudí a Matiáš a baví se , že by se lidé měli malovat ne podle toho , jak vypadají , ale jak by vypadat měli – bez chyb . Po čase vejde i Rohovín . Čečetka si ho začne dobírat kvůli jeho jménu , že dvourohých už viděl mraky , ale čtyrrohého ani jednoho . Vsadí se s ním o 100 kusů dukátů , že s takovým jménem neprojede ani Drážďanskou branou . Další den na Rohovína tedy vymyslejí důvtipný plán . První projel branou Stehlík a řekl důstojníkovi , že se jmenuje Josef Jednorohý . Důstojník se jen podivil nad jeho jménem . Druhý branou projel Čížek a představil se jako Pavel Dvourohý . Důstojník byl velmi překvapen a rozrušen z posloupnosti jmen . Třetí byl Čečetka jako Jarolím Třírohý . Důstojník ho už nechtěl pustit , že si prý dělá z něj legraci , ale pak ho projet nechal . Nakonec tedy přijel Rohovín Čtverrohý ( na to malíři čekali ) a chtěl projet branou , ale důstojník ho nepustil , protože si myslel , že si z něj dělá blázny , takže malíři sázku vyhráli.

Životopis spisovatele: Václav Kliment Klicpera
Hodnocení: (hodnotilo 35 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Nastavení soukromí | Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info