Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Tři muži ve člunu o psu nemluvě!

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Tři muži ve člunu o psu nemluvě!
 
Název díla: Tři muži ve člunu o psu nemluvě!
Datum vložení: 16.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
K této knize jsem se dostal vlastně pouhou náhodou. Zaslechl jsem totiž v rádiu jednu kapitolu v podání herce Miroslava Horníčka a tolik se mi zalíbila, že jsem se vrhl na celý román. Můžeme zde prožít zajímavé dobrodružství. Jména tří mužů jsou Harris. George a Jerome (autor) Všichni povoláním státní úředníci. Jednou se zase sejdou a společně si stěžují na své přepracování a zdravotní stav. Jednomyslně se shodnou, že jim chybí pohyb a že jediným možným lékem je dlouhá netradiční dovolená. Vypraví se tedy vypůjčenou lodí na plavbu po řece Temži z Kingstonu do Oxfordu. Jerome zapisuje palubní deník, ze kterého čte o všech slastech ale hlavně strastech novopečených námořníků. Ani jeden ze společnosti není zvyklý starat se sám o sebe, či vykonávat nějakou fyzicky namáhavou práci a tak ze začátku litují, že vůbec jeli. Na souši, při zastávkách je však také nečeká žádné blaho. Zažijí mnoho trapasů a příhod, které jistojistě vyvolají úsměv. Tím vším však proplouvají s humorem a elegancí jak se na anglické gentlemany sluší až do vytouženého Oxfordu.
Zde si po vydatné večeři, při sklence whisky oddechnou a jsou rádi, že se mohou opět vrátit ke svému poklidnému životu.

Životopis spisovatele: Klapka Jerome
Hodnocení: (hodnotilo 269 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info