Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Zpěvy Maldororovy

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Zpěvy Maldororovy
 
Autor: Comte de Lautréamont
Název díla: Zpěvy Maldororovy
Datum vložení: 17.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Naprosto apokalytické dílo! Je to dílo o šesti knihách, kdy pět knih jsou v podstatě předmluvou ke knize šesté. v knize šesté jde o prostý příběh, kdy maldoror, který sobě celou knihu snaží se najít přítele, najde sympatie v prostovlasém mladíkovi Marvinovi. Dá si s ním sraz v noci u mostu, hodí ho do pytle a umlátí o zeď.Pak ho hodí příslušným pracovníkům jako prašivého psa a ať ho ubijí.Sténáním se však prozradí a je zachráněn.Ale ne nadlouho!!! Maldoror stojíc na vysoké věži chytí chlapce do smyčky lana a odstředivými kruhy ho točí ve vzduchu kolem věže a zároveň ho zvedá výš a výš.... V tom přijde chlapci bůh napomoc i se služebníky. Je to alegorie a proto je Bůh zobrazen jako nosorožec.Maldoror ho prostřelí a Bůh rozmrzele odejde. Chlapec je zvedán výš a vzápětí vržen na střechu vzdálené budovy Panthéonu. Ve zbylých knichách, vystupuje též Maldoror. Vlastně všechno vypráví. Obsahuje to mnohé alegorie. Například sebe jako nějaké zvíře, které bojuje s jiným zvířetem, kdy jeho nepřítel je svědomí a podobně. Maldoror sebe ukazuje jako strašnějšího než je Satan. Ale přitom také říká, že není špatný, když ve dvou z mnoha příhod zachrání člověka, neboťjak tvrdí, ve špatných skutcích, skvěje se skutek dobrý lépe! Presentuje sebe jako bojovníka proti bohu a lidstvu. Je dosti krutý. Některé pasáže, kdy diskutuje s oceánem o životě jsou velmi zajímavé. Neméně zajímavé jsou však pasáže, které by obšťastnily nejednu “gorovou” duši, neboť tak syrové popisy mučení a jiných obscéních záležitostí jsem ještě neviděla. Není to však pouze násilí a zlo, ale jsou tam rozebírány všelijaké otázky života. Je to vskutku krásná kniha, která svým malým rozsahem dokázala obsáhnout velké věci a podle své zkušenosti mohu říci, že se dá číst stále dokola! tato kniha působí různé reakci, velmi dlouhou dobu byla zakazována...Ale je to masakr, koukejte si ji precist:)Hodnocení: (hodnotilo 7 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info