Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Profesionální válečník

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Profesionální válečník
 
Autor: Richard Marcinko
Název díla: Profesionální válečník
Datum vložení: 17.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Stručný obsah: Tato kniha vypráví o svérázném Richardu Marcinkovy, který už od malička toužil stát se plnohodnotným členem US NAVY.

Po nástupu k armádě se všemi způsoby snažil dostat k ženijním potápěčům. Po dlouhém snažení se mu to povedlo. Výcvik trval 12 týdnů a za tu dobu se Marcinko rozhodl, že zasvětí armádě celý svůj život.

Po ukončení výcviku u potápěčů se přesunul k 1. Paradescentní jednotce, kde prodělal parašutistický výcvik. Tato jednotka měla základnu v Little Creaku, kde měla též základnu speciální jednotka SEAL 2. Když se Marcinko seznámil s touto jednotkou, rozhodl se k ní okamžitě nechat přeložit.

Po mnoha měsících byl povýšen a s touto jednotkou se poprvé dostal do Vietnamu, kam se podíval za svůj život celkem třikrát, ale pokaždé s jinou jednotkou.

Za svůj život prodělal spoustu událostí. Od člena jednotky SEAL, přes federálního zmocněnce, velitele jednotky SEAL 6 až po velitele Rudé buňky, která stimulovala teroristické útoky na vojenské cíle.

V době, kdy Marcinko psal tuto knihy, byl ve vězení. Odsouzen byl neprávem a obviněn ze spiknutí k trestu pokuty $ 10 000 a odnětí svobody na 21 měsíců.

Hlavní postavy - charakteristika:
Richard Marcinko- voják a člen speciální jednotky.

Hlavní myšlenka knihy: Vylíčit čtenáři život člena US NAVY a útrapy speciálních jednotek.

Můj názor na knihu: Tato kniha je výborná a hlavně mě zaujalo Marcinkovo dětství a Vietnam.Hodnocení: (hodnotilo 9 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info