Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Stín mé lásky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Stín mé lásky
 
Autor: Guillaume Apollinaire Lou
Název díla: Stín mé lásky
Datum vložení: 17.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Verše, vyskytující se v této sbírce jsou výběrem z dopisů, které psal Guillaume Apollinaire Lou (Louise de Coligny). Potkává ji na podzim roku 1914 v Nice. Prožívají spolu krátké, ale prudké milostné opojení v Nimes (zde se Apollinaire hlásí do francouzské armády.) Milostná euforie trvá jen krátce, dává však Apollinairovi látku k mnohem širšímu milostnému vyžití, a to na stránkách dopisů, kterými Lou zahrnoval až do října 1915, kdy sloužil na frontě v Champagni.

Dopisy, které psal Lou, svědčí především o síle lásky k lásce samé, nikoli jen k Lou. Na stránkách listů prožíval chvíle lásky, po nichž vždy toužil, ale kterých se mu dostávalo velice málo. Apollinaire vkládal do svých veršů všechen cit a vše své umění. Sám autor uvažoval o vydání výboru z těchto dopisů. Dokonce si vybral i název – Stín mé lásky.

Sbírka Stín mé lásky je sbírkou milostných básní. Nalezneme zde tedy motivy lásky, ale i motivy války – to je dáno tím, že Apollinaire psal tyto verše na frontě.

Na sedmdesáti pěti stránkách najdeme celkem 42 básní. Guillaume Apollinaire v nich využívá mnoho jazykových prostředků – např. zvukové prostředky (eufonie), pojmenování (epiteton, tropy, figury … ). Některé z básní jsou graficky upraveny podle námětu do různých obrazů (viz. ukázka). Občas se objevil i nějaký symbol.Hodnocení: (hodnotilo 2 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info