Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Viking Vike

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Viking Vike
 
Autor: Jonsson Runer
Název díla: Viking Vike
Datum vložení: 17.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Série knih o Vicke Vikingovi (1963-1978): První kniha Vikinga Vika, Viking Vike králem za zásluhy, Viking Vike v zemi Mávinků, Viking Vike a Divousové, Druhá kniha Vikinga Vika.

Knížka Viking Vike vypráví o chlapci, který je pravým opakem svého otce Halvara, pravého silného, statečného a nebojácného Vikinga. Vike se nerad pere, bojí se vlků, ale zato je velice chytrý a vynalézavý. Dokáže si poradit v různých situacích, často místo síly a svalů používá mozek, ve kterém se rodí jeden zajímavý nápad za druhým. Např.: Vikeho honí vlk, kterého se chlapec dlouho bál.Vike měl pro tuto situaci připravený šplhací strom, na kterém měl připevněné dřevěné příčky, po kterých snadno vylezl do koruny stromu a vlkovi se mohl vysmívat. V kapitole Soutěž Vike soutěží se svým otcem o to, kdo má větší sílu. Oba mají přemístit co nejrychleji stejnou hromadu kamení z jednoho konce mýtiny na druhý. Táta Halvar běhal s kameny sem a tam, jen se zněj kouřilo. Zato Vike seděl a přemýšlel. Pak připevnil ke dvěma břízám dřevěné dveře tak, že si vyrobil obrovský prak, na který stačilo sázet kameny a vystřelovat je jeden za druhým. Soutěž Vike samozřejmě vyhrál.

Knížka je pro děti určitě zajímavá tím, že vypráví o chlapci, který má problémy jako každý druhý, ale své potíže dokáže vyřešit s důvtipem a rozvahou. Z celé knihy pro děti vyplývá jednoznačné ponaučení, že nad silou a zbraněmi většinou zvítězí humor, lidský rozum a dobrý nápad.

Hodnocení: (hodnotilo 208 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info