Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Duch Llana Estacada

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Duch Llana Estacada
 
Autor: Karel May
Název díla: Duch Llana Estacada
Datum vložení: 1.5.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Stručný obsah: Na Llanu řádí parta 30 mužů, kteří si nechají říkat "Supi pouště". Tito Supi přepadávají kolony vystěhovalců, kteří putují na západ za lepším živobytím.
Tu se na scéně objevuje Duch Llana Estacada - Bloody Fox, který je mstitelem obětí vrahů řádících na Llanu. Na začátku pouště potká Lovec medvědů skupinku mužů, kterou vedou dva steakmani. Po chvíli se k nim připojí náčelník Apačů a skupina Komančů pátrající po svém náčelníkovi.
Jeden z Komančů pozná dva lotry, kteří však v noci uprchnou. Ráno se celá skupina vydá po jejich stopách, které vedou do úkrytu Steakmanů.
Na půly cesty se k nim připojí Bloody Fox a Old Shatterhand se skupinkou Westmanů. Vinnetou a Old Shatterhand vymyslí léčku na steakmany.
Nejdříve se rozdělí na skupiny. První skupina pod velením Bloodyho Foxe odjede na Foxův ranč. Druhá skupina má za úkol číhat v kaktusech a na znamení je zapálit. Třetí skupina pod velením Vinnetoua a Old Shatterhanda zažene Steakmany do hořících kaktusů, kde je pobijí.

Hlavní postavy: Old Shatterhand, Vinnetou, Bloody Fox, Bauman- Lovec medvědů, Dlouhý Davy, Tlustý Jemmy, Hoble Frank

Vedlejší postavy: Tobiáš Bohuslav Burton, Steakmani

Hodnocení knihy: Kniha je zajímavá, dobře se čte a děj je velmi záživný.

Hodnocení: (hodnotilo 58 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info