Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Rysavá jalovica

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Rysavá jalovica
 
Autor: Martin Kukučín
Název díla: Rysavá jalovica
Datum vložení: 22.4.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha líčí příběh manželů Adama a Evy Krtových. Adam je švec a své boty prodává na jarmarcích. Adam má slabost pro alkohol, rád se napije a proto jeho žena Eva hlídá tržby. Eva šetří, aby si mohli koupit jalovici. Když se jí podaří našetřit peníze, pošle Adama, aby na jarmarku v Marharově jalovici koupil. Adam na jarmarku dobře prodá, od souseda Trnky koupí jalovici a cestou domů se zastaví v hospodě, aby koupi oslavili. Krávu uváže před hospodou. Když se sousedem Trnkou z hospody vyjdou, jalovice je pryč. Okolo hospody šla Trnková a v domnění, že muž jalovici neprodal, jalovici odvázala a odvedla ji domů. Adam se doma ženě vymlouvá, že kráva uhynula, ale Eva ho vyžene z domu. Když se Adam dlouho nevrací, začíná mít Eva o něho strach. Uvědomuje si, jak mužovi ublížila a že ji chybí. Nakonec se Adam vrátí i s penězi, které si vydělal na pile. Eva je šťastná.Hodnocení: (hodnotilo 74 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info