Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Paní de Monsoreau

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Paní de Monsoreau
 
Název díla: Paní de Monsoreau
Datum vložení: 23.4.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Román je volným pokračování příběhu Královny Margot.
Píše se rok 1578, kdy na francouzském trůně je slabošský Jindřich III. (bratr Karla IX.). Děj začíná v moment, kdy je přepaden královskými šlechtici miláček vznešených žen hrabe de Bussy. Je na pokraji svých sil, když se otevřou dveře tajemného domu. Je ošetřen krásnou madam a zamiluje se do ní. Časem Bussy zjistí, že se jedná o Dianu de Meridor, kterou nechal unést vévoda d´Anjou (= vévoda d´Alencon z 1. dílu, d´Anjou není jméno, ale titul pro následníka trůnu v případě úmrtí krále). O krásnou Dianu má zájem i hrabě de Monsoreau. Pod záminkou, aby se Diana nestala milenkou vévody d´Anjou, se stane Diana proti své vůli jeho ženou. Hrabě de Bussy se snaží u vévody d´Anjou prosadit, aby prohlásil sňatek za neplatný. To se mu nepodaří a nakonec se láska mezi Dianou a hrabětem de Bussy stane pro hraběte osudná. Lstivý vévoda d´Anjou prozradí žárlivému Monsoreaovi, že Bussy navštěvuje jeho ženu. Při souboji oba padnou.
Kniha popisuje i soupeření o moc mezi královskými bratry, mezi králem Jindřichem III. a vévodou d´Anjou. Vévoda se snaží za každou cenu dostat se co nejblíže ke královské koruně.

Na tento román volně navazuje román Králův Šašek.Životopis spisovatele: Alexandre Dumas
Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info