Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Devadesátka pokračuje

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Devadesátka pokračuje
 
Název díla: Devadesátka pokračuje
Datum vložení: 5.5.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Po prázdninách se členové Devadesátky znovu sešli, avšak bez nejlepšího Mirkova kamaráda Jiřího. Devadesátka se opět rozdělila na 4 známé skupiny:Mirkova družina Jeleni s rádcem Vendou, Lišky s rádcem Ríšou, Krahujci s rádcem Vláďou a Vydry s rádcem Grizzlym.
Hned v neděli byla výprava, kde kluci začali s krásnými hrami od Tapina ( vedoucí Devadesátky).
Ondra s vydíráním Mirka pokračuje ještě těžším úkolem, aby bývalému Mirkovu kamarádu Joskovi zajistil práci ve zlatnictví Mirkova strýce. Mirkovi je jasné, že chcou strýce okrást. Tentokrát vyhrožoval zveřejněním tohoto lístku.


Já, Mirek Trojan , jsem vstoupil do Devadesátky, abych tam ukradl stan. Zatím jsem tak neudělal, ale zavazuji se, že do 1.4. příštího roku opatřím zachovalý stan tomu, kdo mi předloží tento lístek. Podepisuji se vlastnoručně.
Mirek Trojan


Později do Devadesátky vstoupil i Joska z jehož pomocí Mirek úpis získal a zničil.
Problémy pro Mirka neskončily, protože se rozpadla družina Lišek. Odešel rádce Ríša a Mirek převzal vedení té družiny, která s jeho bývalou družinou neustále bojovala o vedení v bodování. Do Devadesátky se pak vrátil i Jiří a byl přidělen do družiny Lišek, která pak vypadala takto: Mirek, Prášek , Joska, Jiří, Bumbi, Víťa a Bója.
O prázdninách všichni odjeli na tábor.Tam začala zajímavá hra ,,Po stopách Alvareze“. Byly plněny úkoly, jaké jim Tapin zadal.Těsně před koncem vypadalo takto:
1. jeleni…47 bodů
2. Lišky…42 bodů
3. Krahujci…38 bodů
4. vydry..35 bodů
Poslední úkol: shozený míč ze skály musel určený člen družiny chytit, za to družina získá 13 bodů.
1. na řadu došli Jeleni. Ti míč nechytli, a tak Lišky měli velké naděje.Míč nechytili ani na řadu přicházející Krahujci. 3. na řadě byly Vydry a Grizzly míč chytil, takže měly jisté 2. místo.Poslední na řadu došly Lišky. Jirka míč chytil a díky němu Lišky dobyly vítězství.
„ v životě musí každý z nás o vše bojovat, nikdy se nevzdávat, nikdy nevěšet hlavu“

Životopis spisovatele: Jaroslav Foglar
Hodnocení: (hodnotilo 117 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info