Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Černý hřebec

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Černý hřebec
 
Autor: Walter Farley
Název díla: Černý hřebec
Datum vložení: 9.5.2006
Referát vložil: kjaa

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Kniha o dobrodružství a odvaze. Začalo to na lodi jménem "Drake", kde se plavil pihovatý chlapec Alexander Ramsay, říkali mu Alek.

Alek jel z prázdnin z Indie od strýčka Ralpha. Jeli několik dní než dorazili do Afrického přístavu. Začali nakládat zboží, ale Alek si toho nevšímal, dokud vzduchem neprojelo zaržání. Alek zjistil, že na loď nakládají koně. Byl černý jako uhel a divoký arabský hřebec.

Naložily ho na záď do velkého boxu a vydali se na cestu. Alek k němu chodil potají a nosil mu cukr z jídelny a snažil se ho ochočit.

Jednou když Alekovi snědl cukr z ruky, byl Alek šťastný. V noci se probudil a zjistil že se loď houpe, ale nevěděl proč. Radši si vzal záchranou vestu a šel se podívat co se děje nahoře. Sotva otevřel dveře, smetla ho vlna. Byla bouře, tak šel najít kapitána. Byl u záchranných člunů a nakládal lidi. Všiml si Aleka a řekl mu, aby si stoupl do řady a Alek poslechl.

Když na něj přišla řada, vzpomněl si na hřebce, kterého pojmenoval Black, byl stále zavřený v boxu, šel ho otevřít. Když otevřel dveře hřebec vyrazil a skočil přes palubu a Aleka strhl sebou. Alek sice uměl plavat a měl záchranou vestu, ale dlouho ve vodě vydržet nemohl.

Najednou se kolem mihl provaz od Blackovi ohlávky. Alek se chytl a nechal se táhnout, hodiny ho Black táhnul, už začalo svítat, když Black změnil směr. Asi za hodinu byl vidět ostrov.

Ostrov byl neobydlený. Stál zde jeden jediný strom a asi uprostřed malé, ale sladké a čisté jezero. Alek si postavil malý přístřešek a šel hledat potravu. Prošel ostrov křížem krážem, ale našel jen pár řas. Při návratu do tábora uviděl Alek Blacka, jak marně hledá potravu.

Bylo mu ho líto. Sice se strachem ale s lítostí na něj Alek potichu zavolal. Nic se nedělo. Zavolal hlasitěj. Black se zastavil a natočil hlavu a potom přišel k Alekovi. Vzal si od něj řasy. Jednou si byl tak jistý, že jsou přátelé, a tak chtěl zkusit na Blackovi jezdit.

Zkoušel to den co den a začínalo se mu to dařit, i když Blacka pořád nezkrotil.

Jednoho dne je našla loď a zavezla do Rio de Janeiro. Kde nasedli na další loď, která je zavezla do New Yorku. Na nábřeží jej čekali rodiče, kteří o ničem nevěděli. Jak Aleka spatřily byli vyděšení. Takové zvíře ho může zabít a on se ho vůbec nebojí! Po Alekově vysvětlení mu nakonec dovolili si ho nechat. Black bydlel ve stáji u Daileyovích. Pan Dailey byl už starší pán a dovolil Alekovi, aby mu říkal Henry.

Black si ve stáji rychle zvykl a taky si našel kamaráda Napoleona, který má box vedle Blacka, jinak je stáj prázdná. Žili spokojeně, Alek každý den chodil za Blackem. Alek chodil do školy. Jednou Black utekl a Henry s Alekem ho našli a odvedli domů. Alek s Henrym se snažili zjistit Blackův rodokmen, aby mohli jezdit na závody, protože je dost rychlý. I když ještě pořád nemají o Blackově rodině žádné zprávy, začínají trénovat.

Trénují přes noc, protože přes den nemají čas a rodiče by to Alekovi nedovolili. Jednou s sebou na noční jízdu vzali i novináře Joeho. Jak Joe viděl Blacka běžet, slíbil Henrymu zajištění závodu i bez registrace. Za nějaký čas se v novinách objevil titulek: "Cyklon a Sun Raider poběží 26. června spolu s tajemným koněm!!!!" Alek tu správu šel říct Henrymu.

Za týden jeli na místo závodu. Další den se jel závod, na stadioně byli tisíce lidí. Black byl divoký kůň a neměl rád moc lidí najednou. Postavili se na start, ale před rozběhem se ještě pokopali se sousednim koněm. Teď už konečně pískli a koně se rozběhli. První se držel Sun Raider a poslední Black, ale najednou se rozběhl a všechny předběhl. Do cíle doběhl o dvě délky první! Toto je první díl černého hřebce.

Hodnocení: (hodnotilo 64 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info