Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

U Štěstí dam

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > U Štěstí dam
 
Autor: Emile Zola
Název díla: U Štěstí dam
Datum vložení: 20.5.2006
Referát vložil: Oter

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Denisa se svými bratry (Janem a Pepíčkem) se po smrti rodičů vrací do Paříže ke svému strýci Baudemu, který m krám s látkami. Naproti jeho domu ale stojí obchodní dům, a tak strýc postupně skrachuje. Denisa odchází do obchodního odmu pracovat. Její začátky v konfekci jsou velice těžké - kvůli koleginím, obtěžováním inspoktora i kvůli nízkému platu, ze kterého musí živit a platit výchovu Pepíčkovi. Potom jí i vyhodí a dívka se dostává do velké chudoby. Majitel podniku si jí ovšem váží a přijme ji zpátky. Chce z ní udělat svou milenku, ale Denisa je počestná a odmítne ho. Tím si vydobije postavení a úctu celého domu. Mouret (majitel obchodního domu) nakonec zjistí, že ji miluje a vezme si ji za ženu a její bratry adoptuje za své a postará se o jejich vzdělání.

Úryvek: Tak konečně milión, milión tržby za jediný den, číslo, o kterém Mouret tak dlouho snil! Ale mávl zlostně rukou, tvářil se zklamaně, jako by ho někdy někdo vyrušil nevhod, když tolik čeká jinou návštěvu, a netrpělivě řekl: "Milión, dobrá, položte ho sem!"

Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info