Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Panoptikum starých kriminálních příběhů

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Panoptikum starých kriminálních příběhů
 
Autor: Jiří Marek
Název díla: Panoptikum starých kriminálních příběhů
Datum vložení: 1.6.2006
Referát vložil: Martin Brdička

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Marek Jiří
Panoptikum starých kriminálních příběhů
Kniha povídek Jiřího Marka se odehrává především v pražském podsvětí na přelomu dvacátých a třicátých let našeho století. Hlavními hrdiny těchto kriminalistických příběhů jsou detektivové pražské policie a různí zločinci od kapsářů po vrahy nebo špiony. Nevystupují zde však pouze zločinci a detektivové, ale také lidé, kteří se stali náhodnými svědky zločinu, nebo jej i vyřešili. Všem detektivům však téměř vždy k vyřešení případu pomůže náhoda nebo zanedbatelná chyba pachatele. Hlavním hrdinou této knihy je policejní rada Vacátko a lidé z jeho okolí.

Teoretický rozbor: Panoptikum starých kriminálních příběhů bylo, zfilmováno pod názvem Hříšní lidé města pražského a stalo se velmi úspěšným seriálem v němž hlavní roli ztvárnil Jaroslav Marvan. Kniha se svým obsahem podobá čapkovým Povídkám z jedné a druhé kapsy.



Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý)



 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info