Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Víla a Mendel

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Víla a Mendel
 
Autor: Lukáš Pilný
Název díla: Víla a Mendel
Datum vložení: 4.6.2006
 

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Mladý autor z jihočeské metropole udivuje svět, vrstevníky i uznávané kapacity v oblasti literatury svou mystickou prvotinou Víla & Mendel.

Počtem stran povídka, či novela, ovšem obsahem a šíří témat vyzrálý román vystihuje nerozhodnost mladého člověka i celé doby, nejistotu a absenci záchytných bodů, o keré by se dalo opřít a podivuhodně výpovědná a věrná studie bezvědomí.

Prolínání reality v realitě, reality v komatu a komatu v realitě není zdaleka samoúčelným a konečným rozměrem dějově bohaté linie nesmírně emotivního díla všímajícího si křehkosti i související krutosti lidské duše. Filosofické odbočky o nepopulárních tématech jiných knih vyřešil autor ironicky až sebeironicky, když sám některé teze přednášel a v zápětí parodoval. Zbavil se tak svazující moralizující příchutě a vytvořil pro čtenáře prostor bez hranic, omezený jen a jen čtenářem samým. Proto se nedá říct nic konkrétního o víle ani o Mendelovi, zastupují jen jakési archetypy, pro každého jedince jinak vnímané a reflektované.

Hodnocení: (hodnotilo 4 čtenáři)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info