Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

České dějiny očima Psa

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > České dějiny očima Psa
 
Autor: Martina Drijverová
Název díla: České dějiny očima Psa
Datum vložení: 7.6.2006
Referát vložil: Hrushanda

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha vypráví o psovi,který prošel všemi českými dějinami od Praotce Čecha až po mistra Jana Husa. Jediné v čem se kniha liší je to, že jsou trochu jiné názvy pověstí a jsou trochu jiné v tom, že například pověst jak mi ji známe se jmenuje „O Čechovi“ nebo se jí říká i „Praotec Čech na hoře Říp“ a v této knize se jmenuje „Pes na hoře Říp“. Pověst je úplně stejná, ale třeba, když Čech navrhl, že půjdou hledat novou zemi tak pes nebyl moc nadšený, ale po nějaké chvíli svolil a mohlo se jít hledat novou zemi. A takových legračních věcí je tam kupa. A někde ke konci této pověsti, když pes začne vzdychat, vyplazovat jazyk a má smutné oči, praotec Čech řekne, že tady zůstanou. A na název země přišli tak, že jedno dítko, které se učilo právě „ř“ tak řeklo: „Ať je nám říp“ a tak kopec na kterém stáli dostalo jméno Říp a celá země se jmenovala a dodnes jmenuje Čechy. A o dalších pověstech už nebudu vyprávět, protože jsou všechny stejně krásné a vtipné, že by to bylo moc zdlouhavé.

Hodnocení: (hodnotilo 129 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info