Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Strážci Zlaté řeky

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Strážci Zlaté řeky
 
Autor: Svojše Jaroslav
Název díla: Strážci Zlaté řeky
Datum vložení: 20.6.2006
Referát vložil: Jiří Matula

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Tato kniha pojednává o skatské družině, která řeší záhady v Jukatánu.
O letních prázdninách se velitel družiny Tygrů (ze skautského oddílu) rozhodl, že by jeho družina mohla prožít nějaké dobrodružství v přírodě a na lodi La Blanka. Druhý den ráno se všichni sešli v Jukatánu je to místo vymezené pro skauty na ostrově Mexiko. Prvním úkolem bylo postavit přístav pro loď. Material jim dodal Pingův otec ,a tak se skautům podařil postavit nádherný přístav, kde zakotvili loď. Dalším úkolem byla chata, která potřebovala zkulturnit. Po celodenní práci se rozešli domů. Druhý den našli loď na jiném místě a v chatě ležela mrkvová nať. To je přimělo pátrat. Skupina skautů našla plno stop nejen o vypůjčení lodi, ale také stopy o pytláctví. Podezřelými osobami byli Oskar (ze zahradnictví), který nechal plný pytel odpadu v chatě. Druhý byl pan Míka, který dostal žlučníkový záchvat a nemohl odnést pytel z chaty. Skauti na všechno přišli a donesli pytel zeleninového odpadu paní Míkové pro králíky. Další záhadou bylo pytláctví na odchyt ryb. Skauti posbírali všechny pytlácké nástrahy podél řeky. Zarazil je však na náčiní jiný uzel, než používají rybáři. podle toho usoudili, že je pytlákem Babička (vedoucí skautů), který tento uzel umí. Obvinili ho, ale on jim vysvětlil že to byla prichystaná hra, kterou splnili.
Zjistil, že jim může svěřit ochranu Zlaté řeky. Skauti se stali Strážci Zlaté řeky.

Hodnocení: (hodnotilo 61 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info