Hledej:
iReferáty.cz je internetová databáze referátů. Referáty, seminární práce, životopisy a čtenářský deník pro střední a základní školy.

Toxin

Zařazeno: iReferaty.cz > Čtenářský deník > Toxin
 
Autor: Robin Cook
Název díla: Toxin
Datum vložení: 20.6.2006

 

squareVClanku:
id='square-ir'
Nedávno rozvedený doktor Kim Reggis, je pevně rozhodnutý zůstat své jediné ddceři Becky i přes četné pracovní závazky dobrým otcem. Jednoho dne ji pozve na večeři do její oblíbené restaurace na dálnici Onion Ring. Typické americkí jíslo, sestávající z hamburgeru a hranolk, máš však tentokrát tragické následky. Becky v průběhu týdne smrtelně onemocní následkem bakteriální otravy toxinem E.coli.
Od první návštěvy na pohotovosti Kima děsí organizace současného zdravotnictví. Jako jednoho z nejúsoěšnějších kardiochirurgů v zemi ho před časem postihlo sloučení dvou velkých nemocnic, při němž přišel o vedoucí místo kardiochirurgie. Nyní s hrůzou sjišťuje, že úsporná opatření omezují možnosti pro těžce nemocnou dceru. Hluboce tím trpí, že pro ni jako doktor nemůže nic udělat, a když se Becky stav Becky prudce zhorší, rozhodne se jednat. V zouflaství se vrhá do pátrání po tom, jak a proč Becky onemocněla. Děsivá stopa, kterou za sebou nechávají pochybné praktiky masného průmyslu, se táhne od jatek přes vedení masokombinátů až po oddělení inspekce na ministerstvu zemědělství. V pátrání se k němu přidá jeho bývalá manželka Tracy a mladá inspektorka ministerstva zemědělství. Kim postupně odhaluje strašlivou pravdu - ale za její vypátrání může zaplatit nejen svým životem.Hodnocení: (hodnotilo 16 čtenářů)

Ohodnoť tento referát:

(špatný)
(horší)
(průměrný)
(lepší)
(dobrý) 
 


 
 
Referáty | Čtenářský deník | Životopisy |
Zásady zpracování cookies

© provozovatelem jsou iReferaty.cz (Progsol s.r.o.). Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.
Referáty jsou dílem dobrovolných přispivatelů (z části anonymních). Obsah a kvalita děl je rozdílná a závislá na autorovi. Spolupracujeme s Learniv.com. Zveřejňování referátů odpovídá smluvním podmínkám. Kontakt: info@ireferaty.cz
Naši partneři: WarThunder.info | Calorie-Charts.info